NÁKUPNÍ KOŠÍK

AKČNÍ ZBOŽÍ


Výběr správného vazače 


Výběr správného vazače


Vazba dodá všem vícestránkovým dokumentům reprezentativní a elegantní vzhled. Dokumenty také do jisté míry uchrání před poškozením, protože samotné dokumenty z přední strany může chránit přední fólie a na druhé straně pevná zadní strana. Nabízíme vazače REXEL, IBICO a GBC, které vynikají mimořádně snadou a uživatelsky příjemnou obsluhou a vysokou kvalitou vázaných dokumentů.
Na
vazače zajišťujeme také záruční i pozáruční servis. S nákupem vazače od naší společnosti máte tedy zajištěn i kompletní servis vč. možných dodávek hřbetů pro vazbu a dalšího spotřebního materiálu.


Vázací stroje se rozdělují do několika kategorií, dle typu vazby:Hřebenové vazače
Pevná vazba mezi dvě plastové lišty, která je realizována pomocí plastových trnů. Zajištění trnů zabezpečeno ohnutím (rozebíratelná vazba) případně zatavením (nerozebírazelná vazba). Pro hřebenové vazače můžete vybrat z široké palety doplňků jako hřebenové hřbety, přední fólie a zadní strany.

Vazače pro CLICK
Vazba IBICLICK dává dokumentům elegantní a neotřelý vzhled. Umožňuje opakované doplňování a výměnu listů. Rozteč vazby 3:1 (34 otvorů na A4).

 
Kroužkové vazače
 
 
Kroužkové vazače nabízí kompletaci dokumentů do klasické kroužkové vazby. Je možný výběr mezi vazači do plastových nebo do vazače do plastových i drátěných hřbetů. Rozteč vazby lze volit mezi 9/16\" (21 otvorů na A4) a 3:1 (34 otvorů na A4). Pro kroužkové vazače dodáváme kroužkové drátěné hřbety, kroužkové plastové hbety, přední fólie i zadní strany.


Tepelné vazače
 
Tepelná vazba využívá pro uchycení dokumentů do desek teplem aktivované lepidlo. Jedná se o nerozebíratelnou vazbu, které se dá přirovnat k brožované knížce. Desky pro tepelnou vazbu mají čirou přední stranu a zadní z tvrdého kartonu. Tepelné vazače využívají tepelné desky, které lze doplnit o přední fólie nebo zadní strany

Čím se při výběru řídit?


Při výběru vhodné vazačky pro Vaše použití je důležité zamyslet se nad následujícími body:

1/ Rozebíratelnost vazby
- Je-li potřeba vazbu čas od času rozebrat a přidat další listy, je pro tento účel nejvhodnější kroužková vazba nebo CLICK vazba. Tepelné vazače jsou v případě tohoto požadavku zcela nevhodné. Ani hřebenové vazače nejsou příliš vhodné.

2/ Frekvence vázání
Vazače se od sebe v každé kategorii liší ještě rozsahem použití. Levnější modely jsou vhodné pro uživatele, kteří vážou nepravidelně spíše menší množství dokumentů a nevyplatí se do zařízení příliš investovat. Čím častěji však budete vazač využívat, tím více oceníte kvalitnější zařízení, bude se s ním lépe a rychleji pracovat. Jsou také bytelnější a nehrozí, že by se vázací stroj příliš častým vázáním poškodil.

3/ Množství vázaných dokumentů
Tento bod souvisí s tím předešlým. Budete-li vázat větší množství dokumentů, míněno ať už do jedné vazby nebo do většího počtu paré, vyplatí se pořídit kvalitnější vázací stroj. Ušetříte čas, námahu a v neposlední řadě i náklady na případný servis, protože levnější vazače velké zatížení nevydrží. Kvalitnější vazače dokáží najednou proděravět větší množství dokumentů, zakládat proděravěné dokumenty přímo do hřbetu, případně automatické elektrické perforování, které nabídnou
elektrické vazače.

 

 

 

 


CPSystem a.s., Družstevní ochoz 1717/5a, 140 00 P-4, Tel 220873440, e-mail: obchod@cpsys.cz.
Kopírky | Multifunkční tiskárny |