NÁKUPNÍ KOŠÍK

AKČNÍ ZBOŽÍ


Výběr správné skartovačky 


Správný výběr a použití skartovacích strojů


Z každého pracoviště mohou unikat informace na dokumentech vhozených do odpadkového koše. Tomuto úniku spolehlivě zabrání skartovací stroje, které jsou často využívány tam, kde je vyžadován nejvyšší stupeň utajení (státní správa, banky, pojišťovny, účtárny). V naší nabídce jsou veškeré typy skartovacích strojů od malých personálních až po velké centrální zařízení. Zajímavou variantou jsou i skartovací stroje pro praktické zpracování obalů a papírového odpadu na balící výplň.

Naše společnost dodává pouze kvalitní skartovačky značek Rexel, Taros, Mercury, Paper Monster a HSM. Dodáváme skartovací stroje s vyváženým poměrem ceny a kvality. Vše podtrhujeme záručním i pozáručním servisem a další podporou, kterou naši zákazníci mohou čerpat.

Skartovací stroje určené pro osobní použití či pro domácí kancelář.

Tyto skartovací stroje se vyznačují především malými rozměry. Na výběr jsou stroje s řezem v proužku nebo příčným.
Kancelářské skartovačky jsou určeny pro profesionální kancelářské nasazení.
Vhodné pro jednoho i menší počet uživatelů. Vybírat můžete mezi řezem v proužku nebo příčným řezem.

Speciální skartovačky na skartování nestandardních médií jako jsou CD, DVD, diskety atd. nebo pro skartaci kartonů na výplně při balení nebo jiným speciálním požadavkům. mají speciálně přizpůsoben řezací mechanismus.


Tip na údržbu pro bezproblémový chod

Máte-li zájem, aby Vaše skartovačka vydržela v provozu co nejdelší dobu a byla bezporuchová, můžete k tomu přispět kromě výběru odpovídajícího typu ještě správnou údržbou. Základem je pravidelné mazání řezacího mechanismu. Ke skartovačkám dodáváme univerzální oleje, které lze použít na stroje bez rozdílu výrobce. Aplikace je velmi snadná, stačí jednou za čas olej nanést na papír, který vzápětí skartujete. Dále je vhodné dbát na včasné vysypávání odpadového koše, zařízení nepřetěžovat a neskartovat média, která nejsou pro danou skartovačku určena.
Některé skartovačky, převážně stroje menšího výkonu, mají bezúdržbový řezací mechanismus a není je tedy potřeba mazat. Informaci zda používat olej či ne vždy naleznete v návodu k použití u každé skartovačky.


Výběr správné skartovačky

Při výběru vhodné skartovačky pro Vaše použití je důležité zamyslet se nad následujícími body:

1/ Média, která budou převážně skartována
- V minulosti byly hlavním skartovaným médiem papíry, pro které byly určeny standardní skartovačky. V nabídce jsou skartovačky jak na formát A4 tak A3. Nyní, s rozmachem CD/DVD médií, různých idenfitikačních, zákaznických, slevových a jiných karet nejsou zdaleka ojedinělé požadavky na
speciální skartovací stroje, které jsou primárně určeny na skartaci těchto médií. Např. občasné skartování dokumentové svorky dokáže bez problému skartovat i základní model skartovačky.

2/ Volba mezi přímým nebo křížovým řezem
- Skartovací stroje mají dva základní typy řezu. Řez v proužku znamená, že vložený list je nařezán na proužky (šířka dle jednotlivých modelů) po celé jeho délce. Skartovačky s křížovým řezem zmíněné proužky ještě příčně nařeže nadrobno. Výhoda řezu v proužku je větší rychlost a kapacita skartování, u proužku je hlavní přednost především vyšší utajení.

Typ řezu proužekPříčný řez


3/ Kapacita skartování na jeden cyklus a celkové zatížení
Máte-li v úmyslu využívat skartovací stroj jen občas a vždy na menší množství dokumentů, není nutné vybírat stroj z horního patra nabídka. Jinak je tomu ovšem při pravidelném skartování, nárazovém skartování většího množství dokumentů nebo pokud je zařízení určeno pro více lidí. V takovém případě se vyplatí pořídit výkonnější skartovačku a vyhnout se případným potížím s nedostatečnou kapacitou, případně s dodatečnými náklady na servis.

4/ požadovaný stupeň bezpečnosti
- Skartovací stroje mají různé stupně bezpečnosti, níže uvádíme přehled jednotlivých stupňů:
 

Stupně certifikátů NBÚ

 

DIN 32757-1

Vyhl. č 339/1999 Sb.

Vyhl. č. 528/2005 Sb.

Orient. velikost řezu

1

-

-

-

2

Vyhrazené

1

Proužky max. 6mm

3

Důvěrné

2

Částice max. 4 x 80 mm
Proužky max. 2 mm

4

Tajné

3

Částice max. 2 x 15 mm

5

Přísně tajné

4

Částice max. 0,8 x 13 mm

Elektronická média

Všechny stupně

PC

 
 

 


CPSystem a.s., Družstevní ochoz 1717/5a, 140 00 P-4, Tel 220873440, e-mail: obchod@cpsys.cz.
Kopírky | Multifunkční tiskárny |